poniedziałek, 23 lutego 2015

Nicoletta, Paco, Kiko i wymarzony konik

Ta ilustracja to spełnienie marzeń 7-letniej Nicoletty o koniku...łaciatym koniku. To zatrzymanie wspomnień związanych z ukochanym pieskiem Paco, którego (wciąż nie umiem tego zrozumieć) zabrali myśliwi! I ukochanego kanarka Kiko, który poleciał na drugą stronę tęczy....
Dziewczynka uwielbia lawendę i róże. Kocha zwierzęta, jest wrażliwa na ich los i marzy aby zostać w przyszłości weterynarzem.
We włosy zawsze ma wpiętą kropkowaną kokardkę w odcieniu pudrowego różu. Nosi ją nawet pod kapeluszem;) A pod usteczkami ma uroczy pieprzyk, którego zawsze wypatruje na swoich fotografiach:D

Nie mogło zabraknąć na ilustracji ukochanych kwiatów, ulubionych kolorów i imion zwierzaków, które na zawsze pozostaną w tym małym, dziecięcym sercu.Wzruszyłam się czytając opis mamy Nicoletty - jakie emocje towarzyszyły dziewczynce przy rozpakowywaniu obrazka. Zatrzymam te sceny dla siebie, ale zdradzę tylko, że było zamknięcie oczu i wyczekiwanie aż ilustracja wyłoni się spod szarego papieru. I łzy dziewczynki.....Namalowałam dla Nicoletty coś jeszcze, tak od siebie. Wiem od mamy Nicoletty, że dziewczynka nie rozstaje się z obrazkiem.

Takie momenty jeszcze bardziej uświadamiają mi, że ja naprawdę kocham to co robię:D
Nicoletko życzę Ci aby Twoje marzenie o koniku się spełniło!

Poniżej ukochane zwierzaki Nicoletty - wśród nich Paco - ten najmniejszy z całego psiego towarzystwa...


4 komentarze:

 1. Przepięknie napisane! Niesamowite, jak ważne są szczegóły w tym, co tworzysz. Personalizują ilustrację... I jakie to wszystko ma znaczenie dla nowego właściciela, szczególnie, gdy jest nim tak młoda osóbka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz dobre serce i wielki talent. Cieszę się, że mogę oglądać Twoje prace. :) Kiedyś jakaś na pewno zawiśnie na mojej ścianie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna, wrażliwa z Ciebie Dusza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta historia trafiła w mój czuły punkt :) Marzę o tym byś kiedyś coś namalowała dla Nas! Na pewno to marzenie kiedyś się spełni :)

  OdpowiedzUsuń