piątek, 25 maja 2018

Kadry kwietnia.

Witajcie!
Czas na kadry kwietnia, znów opóźnione :( w czasie ale co zrobię, że czas mi tak ucieka??
A kwiecień był mega twórczy i intensywny. Wklejam zatem kadry na pamiątkę i zapraszam Was do mojego kwietnia:)

Skoro kwiecień to czas na kolejną kartę w Panu Kalendarzu:) jedną z moich ulubionych, bo z lusterkiem i zagadką:)


Miesiąc ten będzie miesiącem mojego wernisażu. Zaraz po Świętach Wielkanocnych planowuję ostatni raz układ ilustracji . Na ścianie wisi wystawa innego autora ale nie przeszkadza mi to w zaplanowaniu mojej wystawy.Prace przeszły ostrą selekcję, co nie było łatwym zadaniem. Od 2014 roku namalowałam ich bardzo dużo i wybór 36 prac był nie lada zagwozdką. Ale udało się z pomocą  Pani prof. Joanny Wiszniewskiej - Domańskiej.


Skoro prace wybrane, czas zakupić ramy! Kierunek- IKEA :)

I poraz kolejny cieszę się,  że od 16 lat mam prawo jazdy.
Bez auta nie byłoby tak łatwo z organizacją ;)


 A nastęnie oprawianie.

I pomino, że pracy i wysiłku było przy tym sporo, to był to dla mnie cudowny czas. Uwielbiam działać i takie momenty tylko dodają mi skrzydeł. A oprawianie ilustracji w ramy  wprost uwielbiam! Do tej pory mieszkały sobie posegregowane w pudełkach i szufladach i czekały na ten dzień. Oprawione w ramy nabrały charakteru.

Przyszedł czas na wieszanie wystawy. Pan Marek był bardzo pomocny.
W czasie kiedy wystawa się wieszała, ja rozwieszałam plakaty na łódzkim OFF-ie i innych kreatywnych miejscach Łodzi. Wstąpiłam na Akademię Sztuk Pięknych:
 W Tubajce- kawiarni przyjaznej mamom i dzieciom też byłam :)
Wypisałam zaproszenia, które rozesłałam do wydawnictw i nie tylko:Poza planowaniem wystawy miałam sporo pracy w pracowni przy zamówieniach ilustracji:

Tekla nadzorowała wszystko: W kwietniu miałam spotkanie z moją koleżanką Gusią z Magicznego Domku KLIK
Znalazłam dosłownie chwilkę na kawę, ciasto , pogaduchy i planowanie czegoś, o czym za chwilkę ;)

 zdj. z instagrama 

 a tu ja w kadrze Gusi ;) : Kolejne zamówienia czekają na namlowanie i oprawę:Ekscytuję się wernisażem, który już coraz bliżej i możliwość malowania zamówień i przez chwilkę niemyślenia o wystawie jest bardzo zbawienna :)

Dzień przed Wielkim Dniem jadę do Domu Literatury i rozkładam książki, wieszam karteczki z tytułami.... ogólnie dokonuję ostatnich szlifów ;)
A wieczorem przygotowuję sobie relaksującą kąpiel, bo następnego dnia będzie się działo;) Kule z Lush-a są idealne na takie momenty, zawsze je trzymam na specjalne wieczory relaksu ;)Piątek 13-ego nastąpił i od rana jadę do Domu Literatury na wywiad dla televizji OTVM:


 Link do wywiadu : KLIK
A po wywiadzie jadę na moją dawną uczelnię WSSiP spotkać się z studentami komunikacji wizualnej aby opowiedzieć im trochę o mojej pracy.

Po drodze do domu odwiedzam moją ukochaną kwiaciarnię Floral Studio KLIK , w kórej zawsze zaopatruję się w piękne bukiety kwiatów. Kto jest z Łodzi, a jeszcze nie zna tego miejsca- polecam!

 Przygotowałam coś w podziękowaniu dla Pani prof. Joanny Wiszniewskiej- Domańskiej , która pomogła mi zorganizować wystawę i Pani Małgosi Miruch- Góra , która otworzyła drzwi Domu Literatury dla moich prac. I nadszedł ten moment - wernisaż <3
Prace czekają na przyjście Gości.

 Zapraszam na całą fotorelację z tego wydarzenia  KLIK
To był wspaniały wieczór! Taki jak sobie wymarzyłam, a nawet jeszcze lepszy!
Jeszcze raz dziękuję wszystkim Gosiom za przybycie.

Następnego dnia miałam w pracowni powernisażowy ogród :)))
Kolejne dni po wernisażu przeznaczam na chwilę odpoczynku ale szybko wracam do Waszych zamówień:Kwiecień to miesiąc otwierający czas Komunii i Chrzcin . Cieszę się, że wybierajcie moje ilustracje jako prezenty pamiątkowe na te okoliczności .Jaka niespodzianka! Kurier przywozi mi moje zamówienie z cudną spódnicą od polskiej marki Aeterie KLIKMaluję coś od siebie dla pewnego Króliczka:

I następnego dnia jedziemy razem z Gusią i Gabrysią do Warszawy, na spotkanie z Karoliną Baszak KLIK - blogerką, twórczynią marki Aeterie. To spotkanie planowałyśmy już od grudnia, ale dopiero teraz nasze grafiki się spasowały i mogłyśmy się spotkać!I jesteśmy! Idziemy na kawę do Telimeny przy Krakowskim Przedmieściu.
Miejsce to budzi we mnie miłe wspomnienia, kiedy to po studiach tworzyłam autorską biżuterię miałam okazję wstawiać do tej kawiarni-galerii moją biżuterię.
Dziś pozostały tylko mury i nazwa, galeria przeniosła się w inne miejsce ale wspomnienia pozostały:)
zdj. z instagrama Gusi :*


Było wspaniale, inspirująco!

Po spotkaniu spacerujemy jeszcze po warszawskich uliczkach:


I wracamy do kochanej Łodzi :)

Kolejne twórcze dni przede mną:

Ta ilustarcja pojedzie do Nepalu i będzie niespodzianką dla chłopca -Aadarshy .


Wszystko się zaczyna od szkiców:Zpakowane "po mojemu" czekają na wysyłki :)

 Za niedługo ślub moich przyjaciół. Maluję dla Nich Ślubnik:)
Prezent od serca gotowy:)


I tym ślubnym akcentem kończę kwietniowe migawki. Mam nadzieję, że miło się je Wam oglądało i czytało.
Był to dla mnie wyjątkowy miesiąc i cieszę się, że dzięki tym kadrom będę mogła do niego wracać:) A jak Wam upłynął kwiecień?

Już niedługo majowe kadry!
Pozdrawiam Was ciepło!

A.1 komentarz: